serbare 1 maiO activitate deosebită, sensibilă şi cu multe valenţe educative, dedicată celui mai iubit moment: venirea lui Moş Crăciun cu daruri. Copiii (conduşi de doamnele profesoare Nadia Baltag , Andreea Băluțiu, Otilia Morar și Iuliana Roșu) au prezentat un superb program menit să rememoreze adevărata semnificaţie a Crăciunului, constând într-o dramatizare a Naşterii Domnului. Costumaţi în păstori, magi, Irod, Fecioara Maria sau îngeraşi, îndrumaţi de steaua luminoasă şi ajutaţi fiind de cântece şi poezii specifice sărbătorii, elevii şi-au interpretat rolurile cu multă dăruire şi emoţie sporită de prezenţa numeroşilor părinţi. Copiii s-au întrecut pe ei înşişi, prin recitarea şi interpretarea unor poezii şi colinde iar Moş Crăciun i-a răsplătit cu daruri deosebite într-o atmosferă caldă și primitoare. La această activitate a participat cu daruri din partea lui Moș Crăciun și primarul comunei Vulcan, domnul Gheorghe Călburean.

Galeria foto: AICI !