comperIn data de 27 noiembrie 2013, în şcoala noastră s-a organizat Concursul Şcolar Naţional de Competenţă şi Performanţă Comper, categoria Comunicare, elevii claselor gimnaziale participând la acesta cu mult entuziasm.
Scopul acestui concurs a fost de a iniţia elevii în modalităţi de rezolvare şi evaluare a probelor de concurs şi de a-i obişnui cu situaţii de concurs, pregătindu-i pentru examenele din viitor. Totodată, elevii şi-au testat cunoştinţele şi şi-au demonstrat capacităţile de înţelegere şi de analiză a unor exerciţii cu teme diverse.
Cei 52 de elevi participanţi au avut de rezolvat 30 de exerciţii cu cerinţe care au acoperit atât noţiuni de limbă, cât şi de comunicare. Aceştia au fost îndrumaţi de către profesorii acestora:
– Prof. de limba şi literatura română Nica Ionela
– Prof. de limba şi literatura română Sencovici Alina
– Prof. de limba şi literatura română Şerban Bianca.
Elevii au avut atât sprijinul profesorilor de specialitate, cât şi sprijinul conducerii:
-dl. director Doda Marius Adrian
-d-na director adjunct Colţea Anişoara.

Galeria foto o puteți urmări AICI!