1. CERERILE DE VIZUALIZARE A LUCRĂRILOR

    de la Evaluarea Națională 2026 se fac în data de 01 IULIE 2026, doar în intervalul orar 14.00-18.00

     

    Link de descărcare:

    https://www.isjbrasov.ro/images/Inspectori/Inv_Special/Cerere_vizualizare_EN_2026.pdf

     


     

    1. VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR

    de la Evaluarea Națională 2026 se face în perioada:

    • 01 IULIE 2026, orele 00-18.00
    • 02 și 03 IULIE 2026, în intervalul orar 00-17.00

    Candidatul vizualizează individual lucrarea, în prezența unei persoane nominalizate de președintele comisiei din centrul de examen. Candidatul minor trebuie să fie însoțit de un părinte/reprezentant legal.

    Vizualizarea lucrării nu obligă candidatul și la depunerea unei cereri de contestații !!!


     

    1. DEPUNEREA CONTESTAȚIILOR :

    pentru lucrările elaborate la Evaluarea Națională 2026 se face în perioada: 01 IULIE 2026, în intervalul orar 14.00-18.00, precum și 02 și 03 IULIE 2026, în intervalul orar 09.00-17.00

     

    Link de descărcare : https://www.isjbrasov.ro/images/Inspectori/Inv_Special/Cerere_contesta%C8%9Bie_EN_2026.pdf

     

    Depunerea unei cereri de contestație a lucrării NU ESTE CONDIȚIONATĂ de vizualizarea lucrării

     

    Cererile se depun personal la sediul școlii de către părintele / tutorele elevilor sau trimise pe adresa de email contestatii@scoalavulcanbrasov.info DOAR ÎN INTERVALUL ORAR SPECIFICAT

     

    Pentru cererile depuse pe adresa de email se vor atașa doar cererile descărcate de la adresa web specificată mai sus, completată de mână și scanată !

    Cererea de contestație transmisă electronic (conform modelului afișat, care include și declarația – tip) va fi însoțită de copia actului de identitate al candidatului.