Noul an școlar incepe astăzi în condiții aproape normale și ne dorim ca pe tot parcursul anului să ne desfășurăm activitatea prin prezență fizică. Pentru că avem nevoie de socializare, vă rugam să fim receptivi și să respectăm regulile necesare pentru a evita extinderea pandemiei cu coronavirus.
Prin prezența fizică la cursuri ne vom bucura de condițiile bune pe care școala noastră le pune la dispoziție elevilor și cadrelor didactice.
 
Totodata, pentru un proces educațional eficient este important să ne implicăm împreună: elevi-cadre didactice-părinți – autorități și toți ceilalți care trăiesc în comunitatea noastră.
Astfel, pe primul loc va rugăm să avem o comunicarea transparentă, cu conținut adecvat si constructiv.
In acest scop, noi, conducerea școlii și cadrele didactice, suntem deschiși la dialog și vă rugăm să ne spuneți ideile pe care le aveți, problemele pe care le întâmpinați și orice altceva care poate îmbunătății actul educațional.
 
Le dorim mult succes elevilor noștri care sunt actorii principali și care merită tot ce este mai bun!
Sa fim sănătoși, să avem putere de muncă, să punem suflet în tot ce facem și așa vom obține impreună rezultatele pe care ni le dorim!
 
Mult succes tuturor!
Cu drag si respect,
Echipa Scolii Gimnaziale Vulcan