Contestațiile se depun în perioada 𝟐𝟖 𝐢𝐮𝐧𝐢𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟑 (𝐨𝐫𝐚 𝟏𝟔:𝟎𝟎 – 𝐨𝐫𝐚 𝟏𝟗:𝟎𝟎) – 𝟐𝟗 𝐢𝐮𝐧𝐢𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟑 (𝐨𝐫𝐚 𝟖:𝟎𝟎 – 𝐨𝐫𝐚 𝟏𝟐:𝟎𝟎), atât fizic la sediul școlii cât și online la adresa de email:

Adresa de email la care se pot face contestații referitoare la rezultatele obținute la Evaluarea națională 2023 este :

contestatii@scoalavulcanbrasov.info

Notă:

1 Contestațiile trimise la altă adresă de email decât cea specificată mai sus (inclusiv datorate tastării gresite) NU SE IAU ÎN CONSIDERAȚIE !

2. În cazul candidatului minor, declarația este semnată și de către părinte/tutore/reprezentant legal al acestuia; la depunerea online a cererii, se ataşează fişierul cu scanarea CI a elevului/ei, respectiv fişierul cu scanarea CI a părintelui/tutorelui/reprezentatului legal, în cazul elevului minor. Fără aceste documente anexate cererea de contestații nu va fi luată în considerare !

3. 𝐂𝐚𝐧𝐝𝐢𝐝𝐚𝐭𝐢𝐢 𝐜𝐚𝐫𝐞 𝐝𝐞𝐩𝐮𝐧 𝐜𝐨𝐧𝐭𝐞𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐢 𝐜𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐞𝐚𝐳𝐚 𝐬𝐢 𝐬𝐞𝐦𝐧𝐞𝐚𝐳𝐚 𝐨 𝐝𝐞𝐜𝐥𝐚𝐫𝐚𝐭𝐢𝐞-𝐭𝐢𝐩 î𝐧 𝐜𝐚𝐫𝐞 𝐬𝐞 𝐦𝐞𝐧𝐭𝐢𝐨𝐧𝐞𝐚𝐳𝐚 𝐟𝐚𝐩𝐭𝐮𝐥 𝐜𝐚 𝐚𝐮 𝐥𝐮𝐚𝐭 𝐥𝐚 𝐜𝐮𝐧𝐨𝐬𝐭𝐢𝐧𝐭𝐚 𝐜𝐚 𝐧𝐨𝐭𝐚 𝐚𝐜𝐨𝐫𝐝𝐚𝐭𝐚 𝐜𝐚 𝐮𝐫𝐦𝐚𝐫𝐞 𝐚 𝐬𝐨𝐥𝐮𝐭𝐢𝐨𝐧𝐚𝐫𝐢𝐢 𝐜𝐨𝐧𝐭𝐞𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐞𝐢, 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐦𝐨𝐝𝐢𝐟𝐢𝐜𝐚, 𝐝𝐮𝐩𝐚 𝐜𝐚𝐳, 𝐧𝐨𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐭𝐢𝐚𝐥𝐚, 𝐩𝐫𝐢𝐧 𝐜𝐫𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐞 𝐬𝐚𝐮 𝐝𝐞𝐬𝐜𝐫𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐞. Î𝐧 𝐜𝐚𝐳𝐮𝐥 𝐜𝐚𝐧𝐝𝐢𝐝𝐚𝐭𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐨𝐫, 𝐝𝐞𝐜𝐥𝐚𝐫𝐚𝐭𝐢𝐚-𝐭𝐢𝐩 𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐬𝐞𝐦𝐧𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐢 𝐝𝐞 𝐜𝐚𝐭𝐫𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐢𝐧𝐭𝐢𝐢/𝐫𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚𝐧𝐭𝐢𝐢 𝐥𝐞𝐠𝐚𝐥𝐢 𝐚𝐢 𝐚𝐜𝐞𝐬𝐭𝐮𝐢𝐚.

Descărcare model cerere: (dați click pe butonul Download)