DSC06396Cei mai ambițioși și valoroși elevi din clasele primare ale școlii noastre au fost recompensați pentru rezultatele deosebite pe care le-au avut la Concursul Județean “Așii cunoașterii” desfășurat la Școala Gimnazială nr.2 “Diaconu Coresi” Brașov.
Acest concurs a avut ca scop stimularea interesului elevilor pentru explorarea realității în vederea obținerii performanțelor. Au participat 1700 elevi din școlile brașovene, iar elevii noștri îndrumați de doamnele învățătoare Stanișor Ana și Marilena Zirină, s-au situat pe locurile fruntașe, după cum urmează :

Premiul II :
– Chiribuță Robert Adrian – cls. a II-a A – 97 puncte ;
– Popa Alexandra Oana – cls. a IV-a A – 96 puncte
Premiul III :
– Bordean Bianca – cls. a II-a A – 94 puncte ;
– Florescu Rareș Constantin – cls. a IV-a A – 91 puncte;
– Epure Daniel George – cls. a IV-a – 90 puncte
Mențiune :
– Diță Lucia – cls. a II-a A – 89 puncte ;
– Tache Raluca – cls. a II-a A – 87 puncte;
– Epure Ionuț Eugen – cls. a IV-a A – 85 puncte.

Efortul lor a fost răsplătit grație ISJ Brașov, Consiliului Județean Brașov și altor sponsori cu diplome, medalii, vouchere la cinema 7D, LaserTag, FussBall, asigurate de Zao Planet.

FELICITĂRI TUTUROR !

Galeria foto o puteți viziona dând click AICI !