DSCF0769In data de 27.01.2015, la Scoala Gimnaziala nr.2 Codlea, a avut loc o intalnire a scolilor implicate in proiectul CIVIS – Corelarea Invatarii pentru Viata cu Integrarea SocioEducativa.

Tema intalnirii a constituit-o ORA DE TEATRU, activitate pentru care elevii Scolii Gimnaziale Vulca, insotiti de directorul scolii, dl.prof. Marius Adrian DODA si pregătiti de doamnele profesor Raluca POPA si Adina SCHIOPU, au pregatit piesa de teatru “Vizita”. Desi au prezentat aceasta piesa si cu alte ocazii, parca nu te mai saturi sa-i privesti cum interpretează pe acesti copii minunati, deseori ai impresia ca in fata ta sunt actori adevarati si cu experienta. Felicitari lor ! Bravo : Georgiana Valcu, Adriana Coltea, Timeea Neculoiu, Alexia Oana, Andrei Vasiloiu, Laurentiu Curcubata !

In a doua parte a activitatii, elevii din programul “A doua șansă” au prezentat impreună cu doamnele profesor Anisoara Coltea, Alexandra Fruntes și Loredana Blaj, un colaj de dansuri traditionale romanesti.

Galeria foto a acestei activităti o puteti viziona AICI !